Witamy na Arrakis... pustynnej planecie... jedynym miejscu, gdzie gigantyczne czerwie wędrują przez niekończące się piaski... odważnych Fremenów... i legendzie o mesjaszu, który uwolni planetę od chciwości szlachetmych rodów. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie i odkryj filozofię stojącą za wizją boga-imperatora i życiem Fremenów. Świat wydm czeka na Ciebie...
Sicz Tabr

Sicz Tabr była miejscem, którego mieszkańcy pomogli Paulowi i Jessice, gdy uciekali  przez pustynię przed Harkonnenami. Stała się też ich przybranym domem, gdzie Paul przyswoił sobie fremeńskie zwyczaje, gdzie znalazł fremeńską żonę – Chani, a także gdzie narodziła się nie tylko jego siostra Alia, ale także bunt przeciw imperialnemu porządkowi – Dżihad Muad’diba.

Naibem Tabr był największy wódz Fremenów, Stilgar, ojciec Chani.

Sicz Tabr straciła na znaczeniu, gdy rewolta osłabła a Paul został imperatorem i ją opuścił. Stilgar nadał pozostał znaczącym członkiem fremeńskiej wspólnoty, a sicz stała się legendą.

Tabr została zniszczona podczas ataku Czcigodnych Matron na Rakis, po tym jak zaginęła ze wszelkich spisów, pogrzebana przez piach, zapomniana przez czas.