Witamy na Arrakis... pustynnej planecie... jedynym miejscu, gdzie gigantyczne czerwie wędrują przez niekończące się piaski... odważnych Fremenów... i legendzie o mesjaszu, który uwolni planetę od chciwości szlachetmych rodów. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie i odkryj filozofię stojącą za wizją boga-imperatora i życiem Fremenów. Świat wydm czeka na Ciebie...
EBfD: Rody

Ród Harkonnenów

Baron Rakan Harkonnen

Baron Copec Harkonnen

Baron Gunseng Harkonnen

Ród Harkonnenów zamieszkuje zanieczyszczoną planetę Giedi Prime. Panujący na niej baron rządzi za pomocą strachu i terroru. Żołnierze Harkonnenów są równie bezwzględni co baron, a pozycję w armii zyskuje się poprzez morderstwa i knowania. Każdy z żołnierzy daje z siebie w walce wszystko, bo wie, że śmierć na polu jest o wiele lepsza niż śmierć jaką wymyśli dla nich baron. Harkonnenowie są śmiertelnymi wrogami Atrydów, ich zupełnego przeciwieństwa.

Ród Atrydów

Książę Achilles Atreides

Szlachetni i sprawiedliwi Atrydzi mają najlepszą i najwierniejszą piechotę spośród wszystkich rodów pojawiających się w grze. Zamieszkują bogatą w wodę planetę Kaladan, która dzięki hojności i dobrym rządom właścicieli stała się prawdziwym rajem dla ludności. Na czele rodu stoi książę, obecnie Achillus Atryda, kontynuujący rodzinną tradycję i przedkładający życie ludzkie nad bogactwa. Atrydzi stanowią najlepszą alternatywę dla Fremenów, mieszkańców planety, o którą toczy się wojna.

Ród Ordosów

Executrix

Najbardziej tajemniczy z rodów, opiera swoją siłę na podstępie. Ich rodzinną planetą jest Draconis IV, pokryta lodem siedziba rządu Ordosów,, zwanych Executrix. Sami nie przemawiają do swojego ludu, robi to za nich przedstawiciel. Wiadomo jednak, że wszyscy oni są jednością i przedstawiciel mówi głosem każdego z nich. Głównym celem Ordosów jest zysk i aby go osiągnąć wykorzystują jedne z najbardziej zaawansowanych technologii, sprowadzane z planety Ix.