Witamy na Arrakis... pustynnej planecie... jedynym miejscu, gdzie gigantyczne czerwie wędrują przez niekończące się piaski... odważnych Fremenów... i legendzie o mesjaszu, który uwolni planetę od chciwości szlachetmych rodów. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie i odkryj filozofię stojącą za wizją boga-imperatora i życiem Fremenów. Świat wydm czeka na Ciebie...
EBfD: Planety

Arrakis

Z pozoru martwa planeta, nieskończone piaski ciągną się kilometrami i jeszcze dalej, aż po horyzont. Kurzawy i burze piaskowe często grzebią pod piaskiem każda oznakę życia. Klimat tak niegościnny, że nie można wyobrazić sobie tutaj życia. A jednak rozległe jaskinie zamieszkane są przez ludzi, Fremenów, jednych z najlepszych wojowników w cesarstwie. Pilnują oni swoich tajemnic, płacąc Gildii za niemonitorowanie ich poczynań. Arrakis jest też jedynym źródłem przyprawy melanżu, substancji o którą toczy się Wojna Assassinów. Każdy z rodów chce ją posiadać na własność, Gildia również, włączająca się w walki o pustynną planetę, ale działająca z ukrycia.

Giedi Prime

Zanieczyszczona, brudna planeta, będąca jednocześnie jednym z najbardziej zdemoralizowanych siedlisk ludzkich jakie można sobie wyobrazić. Zastraszeni mieszkańcy nawet gdyby chcieli, nie mogliby uciec. Planeta ta została zdewastowana i zużyta prawie do końca, jednak jak widać Harkonnenom to nie przeszkadza.

Caladan

Zielona, pokryta oceanem planeta, będąca schronieniem dla każdego, kto zechce oddać się na służbę Atrydom. Nikt tu nie narzeka, wszyscy ludzie są tu szczęśliwi, sprawiedliwi i hojni.

Draconis IV

Pokryta lodem, niedostępna planeta, znakomicie nadająca się do skrywania tajemnic jej właścicieli, Ordosów. Głównie zajmują się tu przemytem i handlem.