Witamy na Arrakis... pustynnej planecie... jedynym miejscu, gdzie gigantyczne czerwie wędrują przez niekończące się piaski... odważnych Fremenów... i legendzie o mesjaszu, który uwolni planetę od chciwości szlachetmych rodów. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie i odkryj filozofię stojącą za wizją boga-imperatora i życiem Fremenów. Świat wydm czeka na Ciebie...
Dune 2

Dune 2 to strategiczna a gra na PC z 1992 roku, wyprodukowana przez Westwood Studios. Głównie opiera się na filmie Davida Lyncha z 1984 roku.  Podczas rozgrywki, gracz musi nauczyć się kontrolować przyprawę, co daje mu możliwość kontrolowania wszechświata. Przyprawa to najcenniejsza rzecz w całym imperium, a znaleźć ją można tylko na planecie Arrakis, zwanej również Diuną.

Na początku gry musimy wybrać jeden spośród trzech rodów: Atrydów, Harkonnenów lub Ordosów. Każdy ród ma swoje wady i zalety i mocniejsze strony, tak na przykład armia Harkonnenów jest silniejsza, ale wolniejsza niż ta Atrydów. W grze gracz musi walczyć z innymi domami i zbierać przyprawę, tak więc jest to strategia zarówno militarna jak i ekonomiczna.

Żeby rozpocząć rozgrywkę, trzeba założyć bazę na skalistym terenie i przeprowadzić zwiad, po czym zaatakować wroga, produkując jednostki i zbierając przyprawę. I trzeba oczywiście wypracować właściwą taktykę – wróg nie śpi!

Co więcej, ciągłym zagrożeniem dla pojazdów i piechoty są czerwie pustyni, który może pożerać nawet większe jednostki. Trzeba manewrować tak, by nie napatoczyć się na Szej-Huluda.

Dune 2 składa się z kilku skomplikowanych etapów, a wszystkie etapy mają swój własny poziom trudności. Dune 2 zapewnia ekscytującą rozgrywkę, jest bardzo rozbudowana jak na tamte czasy.

Obecnie trudno ją odpalić na bardziej zaawansowanym sprzęcie, ale kiedyś był to hit, przy którym spędziłam masę godzin, piorąc Ordosów, Atrydów, a czasem nawet moich ulubionych Harkonnenów (doh!).