Witamy na Arrakis... pustynnej planecie... jedynym miejscu, gdzie gigantyczne czerwie wędrują przez niekończące się piaski... odważnych Fremenów... i legendzie o mesjaszu, który uwolni planetę od chciwości szlachetmych rodów. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie i odkryj filozofię stojącą za wizją boga-imperatora i życiem Fremenów. Świat wydm czeka na Ciebie...
Diuna Lyncha – wycięte sceny

Śmierć Jamisa

W tej scenie Jamis wyzywa Paula do walki na śmierć i życie. Chani daje Paulowi swój krysnóż. Paul używa go do pokonania i zabicia Jamisa. Ciało Fremena zostaje przewiezione z powrotem do siczy, gdzie Paul zostaje przedstawiony rodzinie Jamisa, jego żonie Harah i ich dwóm synom. Harah umieszcza swój naszyjnik na ciele Jamisa, a jeden z synów umieszcza na ciele krysnóż. Ciało jest następnie przekształcone w wodę.

Topienie czerwia

Stilgar pokazuje Paulowi, jak Fremeni zdobywają Wodę Życia. Młodego czerwia topi się w kadzi z wodą, usuwa jego ciało i zbiera płyn, który wypływa z jego otworu gębowego.

Śmierć Hawata

Cesarz odwraca się nerwowo do Feyda, który przekazuje Thufirowi złoty sztylet. Thufir podchodzi do Paula, chowając nóż. Paul i Thufir stają twarzą w twarz, ale Imperator wydaje się w tym momencie dziwnie spięty i Paul to zauważa. Paul wyczuwa, że ​​Thufir ma nóż i głośno mówi: „W zamian za wieloletnią służbę dla mojej rodziny możesz teraz poprosić mnie o wszystko, czego chcesz. Przyjacielu?” Ręka Thufira unosi się, gdy Jessica wzdycha, ale zamiast użyć sztyletu na Paulu, stary Mentat szybkim ruchem wyciąga zatyczkę z serca. Thufir umiera w ramionach Paula.

Feyd i Leto

Feyd dręczy księcia Leto, zatykając mu nos palcami.

Test Shadow Mapes

Shadout Mapes ofiarowuje swoją lojalność – i życie – Jessice, przystawiając sobie krysnóż do piersi.

Sceny z Rabbanem

– Bestia Rabban dowiaduje się, że tajemnicza postać z powodzeniem prowadzi Fremenów przeciwko Harkonnenom.
– Rabban kroczy przed statkiem barona, niosąc doktora Kynesa na ramieniu.

Poczęcie Alii

Leto i Jessica rozmawiają w łóżku o przyszłości, Jessica mówi Leto, że jeśli ma urodzić mu córkę, muszą ją począć dziś wieczorem.

… a także…

  • Scena miłosna Paula i Chani.
  • Oryginalna scena wody życia.
  • Paul i Chani z Alią i Jessicą.
  • Przygotowanie wody życia Jessiki.
  • Narodziny Alii.
  • Bestia Rabban na pustyni.
  • Głowa Byka na Kaladanie.
  • Gurney gra w balisecie.