Witamy na Arrakis... pustynnej planecie... jedynym miejscu, gdzie gigantyczne czerwie wędrują przez niekończące się piaski... odważnych Fremenów... i legendzie o mesjaszu, który uwolni planetę od chciwości szlachetmych rodów. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie i odkryj filozofię stojącą za wizją boga-imperatora i życiem Fremenów. Świat wydm czeka na Ciebie...
Corrino

Ród Corrino był przez długie wieki najsilniejszym rodem zasiadającym w Landsraadzie, a także rodem imperialnym – wszyscy cesarze zasiadający na lwim tronie od czasu bitwy pod Corrinem, pochodzili z tego rodu.

Jednym z powodów było bogactwo, drugim, może najważniejszym, było posiadanie armii zabójczych sardaukarów, imperialnych żołnierzy, których, jak wieść niesie, mogłyby pokonać jedynie zjednoczone armie wszystkich pozostałych rodów.

Corrino rządzili silną ręką, nie stroniąc od spisków w celu pozyskania jeszcze większej władzy, także w celu usunięcia niewygodnych członków rodziny. Znanymi z książek członkami rodu byli: Elrood IX, Shaddam IV, Wensicia, Irulan oraz Farad’n. Imperialną planetą była Kaitain, a ojczystą – obecnie więzienne piekło – Salusa Secunda.

Pomimo siły, ród ten nie przetrwał jako imperialny, pokonany przez Paula Atrydę i jego Fremenów – oprócz Irulan, która została oficjalną żoną Paula, cały ród został wysłany na Salusę Secundę.

Wensicia Corrino próbowała spiskować przeciw Atrydom z Salusy, jednak ostatecznie poniosła klęskę, a jej syn, Farad’n, został konkubentem Ghanimy Atrydki.