Witamy na Arrakis... pustynnej planecie... jedynym miejscu, gdzie gigantyczne czerwie wędrują przez niekończące się piaski... odważnych Fremenów... i legendzie o mesjaszu, który uwolni planetę od chciwości szlachetmych rodów. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie i odkryj filozofię stojącą za wizją boga-imperatora i życiem Fremenów. Świat wydm czeka na Ciebie...
Atrydzi

Ród Atrydów, pochodzący w prostej linii od greckiego króla Agamemnona ze Starej Ziemi, jest jednym z Rodów Wysokich zasiadających w Landsraadzie. Jest to ród spokrewniony z Corrinami, cieszący się wielką popularnością wśród innych rodów.

Planetą rodu Atrydów jest żyzny i piękny Caladan, gdzie szczęśliwą ludnością opiekuje się książę Atryda. Ludzie na Caladanie cieszą się raczej prostym życiem, jednak nie są uciskani, ani wykorzystywani. Prawdopodobnie jest to jedno z ziarenek soli w oku Harkonnenów.

Atrydzi mają bogatą i burzliwą historię, nie tylko z czasów swoich greckich przodków. Obecni Atrydzi pochodzą od Voriana Atrydy, który zbuntował się przeciw cymekom i myślącym maszynom – to tak odległych czasów sięga również wrogość Harkonnenów i Atrydów.

Atrydzi są prawdopodobnie najdłużej istniejącym rodem w Kronikach Diuny, także w odległej przyszłości – gdy inne rody upadały lub uległy rozproszeniu, głównie dzięki zachowanemu kodowi genetycznego rodu przez Bene Gesserit, ród wciąż istnieje nawet w czasach po Wielkim Rozproszeniu. Nawet uszczuplony, wciąż walczy o dobrą sprawę.

Znanymi członkami rodu są Leto Atryda – książę, ojciec Paula, Paul Atryda – Muad’dib, Alia Atryda – przedurodzona siostra Paula, Leto II i Ghanima Atrydzi – syn i córka Paula oraz Miles Teg – baszar z odległej przyszłości.